„Rodzina szkołą miłości”

16 października 2022 r. w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach odbył się Marsz dla Życia i Rodziny, którego organizatorem była Akcja Katolicka. Marsz rozpoczął się w Kościele a zakończył Mszą św. przy kapliczce na Woli Kroguleckiej.
Pogoda sprzyjała, a piękno przyrody cieszyło nasze oczy. W drodze na Wolę Krogulecką rozbrzmiewała modlitwa różańcowa, koronka do Bożego Miłosierdzia a echo niosło daleko śpiew płynący z serca.
Podczas Mszy św. ks. Proboszcz mówił o najważniejszej szkole miłości, jaką jest rodzina. To w rodzinie człowiek doznaje miłości i uczy się miłości.
Ks. Andrzej wspomniał słowa Jacka Pulikowskiego, który powiedział, że nie zna ani jednej rodziny, która się rozpadła, w której codziennie wieczorem odmawia się wspólnie modlitwę Ojcze nasz.

Prezes POAK
Anna Jakubowska