Koronka na ulicach miast w Nieczajnej

W środę, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 na ulicach miast i skrzyżowaniach ulic odmawiano Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”, by modlić się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat. W tym roku modliliśmy się o pokój na świecie, a szczególnie w Ukrainie. Członkowie Akcji wraz z parafianami Nieczajnej włączyli się, jak co roku, w tę akcję. Jedna z grup modliła się wraz z ks. proboszczem Stanisławem Bieleniem w pobliżu kościoła. Towarzyszył nam obraz Jezusa Miłosiernego, który ks. proboszcz zakupił przed około 30. laty, w czasach, kiedy trudno było go zdobyć. Po odmówieniu koronki śpiewaliśmy pieśni do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie wierni mogli również przyjąć Komunię św.

Irena Klich
POAK Nieczajna