Lipcowa Godzina Święta w Nieczajnie

W pierwszy czwartek lipca (07.07) w kościele pw. Siedmiu Boleści NMP w Nieczajnie modlono się w ramach Godziny Świętej – od 23.00 do 24.00. Było to czuwanie przed Najświętszym Sakramentem Akcji Katolickiej z całego dąbrowskiego dekanatu, na które ks. proboszcz Stanisław Bieleń zaprosił również wszystkich chętnych parafian.
Pan Jezus, objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacoque zażądał, by często przystępowała do Komunii świętej, a przede wszystkim, by przyjmowała Go w pierwsze piątki miesiąca, a w noc z czwartku na piątek by uczestniczyła w Jego konaniu śmiertelnym w Ogrojcu między godziną 23.00 a 24.00.
We wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny” – powiedział Pan Jezus do św. Małgorzaty Marii.
„Upadniesz na twarz i spędzisz ze Mną jedną godzinę. Będziesz wzywała miłosierdzia Bożego dla uproszenia przebaczenia grzesznikom i będziesz się starała osłodzić mi choć trochę gorycz, jakiej doznałem”.
Na czwarte zaproszenie do modlitwy (po Oleśnie, Dąbrowie Tarnowskiej, Zalipiu) odpowiedziało ponad 60 osób, w tym członkowie Akcji Katolickiej z Dąbrowy Tarnowskiej, Zalipia, Smęgorzowa, Gruszowa Wielkiego, Dąbrówek Breńskich, Radgoszczy – razem 22 osoby. Bardzo cieszyła coraz większa ilość adorujących oraz obecność ks. Józefa Włodarczyka ze Smęgorzowa, który już drugi raz modlił się w ciszy razem z nami. Kolejna Godzina Święta odbędzie się w sierpniu w Smęgorzowie.

Irena Klich
Rada Dekanalna