Dąbrowska Akcja Katolicka u św. Rity

O najszlachetniejsza święta Rito!
Powierzam ci dzisiaj moje potrzeby duchowe i doczesne,
abyś przedstawiła je za mną i za mnie Ukrzyżowanemu Panu.

Po styczniowym spotkaniu opłatkowym w Dąbrówkach Breńskich Akcja Katolicka dekanatu dąbrowskiego ponownie zawitała do tej parafii, tym razem z pokłonem dla św. Rity. Każdego 22. dnia miesiąca trwają tam modlitwy do tej Świętej, uważanej za patronkę spraw „beznadziejnych”, czyli po ludzku nie do rozwiązania. W niedzielę, 22 maja, członkowie stowarzyszenia o godz. 15.00 modlili się wspólnie z parafianami podczas nowenny do św. Rity. Delegacja Akcji złożyła wiązankę czerwonych róż w ozdobnym wazonie pod piękną statuą Świętej. Kolejnym punktem była koncelebrowana Msza św., z homilią przybliżającą postać św. Rity. Wygłosił ją ks. Sławomir Mrózek, wikariusz z Dąbrowy Tarnowskiej. W koncelebrze brali również udział: gospodarz ks. proboszcz Wojciech Prus i ks. Bogdan Więcek, proboszcz w Smęgorzowie i zarazem asystent dekanalny Akcji Katolickiej. Po Eucharystii zostały poświęcone róże – symbol św. Rity, które wierni zasuszają na pamiątkę. Wszyscy ucałowali relikwie Świętej.
Po uczcie duchowej nadszedł czas spotkania przy kawie i ciastku, rozmów i przekazywania informacji dotyczących planów działania Akcji.
Spotkanie zorganizowała Rada Dekanalna, na której czele stoi Andrzej Łoboda, wspólnie z członkami Akcji z Dąbrówek Breńskich.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska