Spotkanie Zarządu AKDT

W poniedziałek 23 maja 2022 roku w parafii świętego Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej i w sanktuarium świętych i błogosławionych ziemi Lipnickiej, spotkał się Zarząd Akcji Katolickiej naszej diecezji. W spotkaniu wziął udział także asystent diecezjalny stowarzyszenia ks. dr hab. Jan Bartoszek.  W spotkaniu omówiono i przedyskutowano zadania, które zostały zrealizowane od stycznia br: udział w ingresie biskupa polowego wojska polskiego, rekolekcje diecezjalne w Ciężkowicach i między diecezjalne w Krzeszowicach, a także spotkanie formacyjne w Krościenku nad Dunajcem. W drugiej części spotkania omówiono sprawy dotyczące udziału członków Akcji w Ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 18 czerwca 2022, w wielkim odpuście tuchowskim 2 lipca br, oraz w roku 120 rocznicy urodzin ks. Bpa Karola Pękali, będziemy sie modlić w rocznicę śmierci w dniu 14 sierpnia 2022 roku. Omówiono także organizacje konkursu o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz pielgrzymkę akcyjną. Po spotkaniu wzieliśmy udział w nabożeństwie majowym i Eucharystii.
Spotkanie zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem. Wszystkim za trud przybycia i udział w posiedzeniu niech Pan Bóg błogosławi.

Robert Rybak