Droga Krzyżowa w Krużlowej Wyżnej

W niedzielę 3 kwietnia 2022 r Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krużlowej przeżywała szczególne misterium Męki Pańskiej. Grupa teatralne dorosłych składająca się z członków Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej wraz z młodzieżową grupą teatralną przygotowali „inscenizowaną drogę krzyżową”. Ukazując pasję naszego Zbawiciela, wskazując na okazane całemu rodzajowi ludzkiemu miłosierdzie Boże wypływające z Jego ofiary krzyżowej. Po zakończeniu przedstawienia w świątyni tłumnie zgromadzeni wierni uczestniczyli w drodze krzyżowej wokół Kościoła ze względu na warunki pogodowe w tym roku nie udaliśmy się w plener. Stało się tradycją, że w naszej parafii co roku obywa się inscenizowana droga krzyżowa. W tym roku przeżywaliśmy już po raz 15 to misterium.