Modlitwa Akcji Katolickiej za Ojczyznę

Librantowa – Parafia pod wezwaniem św. brata Alberta Chmielowskiego.
Sztafeta Krucjaty modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli dotarła do naszej parafii w Librantowej dnia 14 marca 2022 r. Parafialny oddział Akcji Katolickiej wraz z księdzem proboszczem zaprosił całą parafię do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
Po Mszy Świętej porannej kś. Proboszcz odmówił modlitwy oraz litanię do św. Andrzeja Boboli. Następnie odbyła się godzinna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, przygotowana przez POAK oraz odmówiono Różaniec w intencji Ojczyzny, o pokój na świecie i ustanie wojny w Ukrainie.  O godzinie 17:00 kś. Proboszcz Henryk Osora, sprawował uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny, w której wzięło udział wielu parafian. Po Mszy Świętej także odbyła się adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz odmówiono wspólnie różaniec (Tajemnice Radosne) z rozważaniami uświadamiającymi nas czym jest dla nas Ojczyzna. Odmówiono także modlitwy do św. Andrzeja Boboli oraz Litanię.  Od 13-14 marca 2022r. towarzyszyły nam Relikwie Świętego Andrzeja Boboli.