Sztafeta Krucjaty dotarła do Krynicy

,,Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo.’’
Jan Paweł II

Sztafeta Krucjaty modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli w piątek 18 lutego 2022 r. dotarła do Krynicy, do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Oddział Akcji Katolickiej wraz z ks. Proboszczem zaprosił cała parafię do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Członkowie Akcji włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprosili też o włączenie się w tę modlitwę muzyczny zespół młodzieżowy oraz dziewczynki z DSM.
W nabożeństwie udział wzięło wielu parafian, którzy w atmosferze głębokiej modlitwy przeżyli ten czas, a po nabożeństwie zachęcali do kolejnych nabożeństw i modlitw za Ojczyznę, podobnie jak to miało miejsce w naszej parafii przed rokiem 1989.
Sztafetę modlitwy przejęła kolejna parafia.

Piotr Szyszka