Sztafeta modlitewna za Ojczyznę w Krużlowej Wyżnej

„Strzeżcie ojczyzny, jak strzegły jej pokolenia, które przed nami żyły,
strzeżcie, gdyż ktoś obcy może jedynie na nowo nas zniewolić.
Ta ziemia droga była tym, którzy za nią oddawali swe życie”.
– św. Jan Paweł II
W nawiązaniu do Apelu Biskupa Tarnowskiego dotyczącego modlitwy w intencji Ojczyzny, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej podjęła decyzję o podjęciu modlitewnej sztafety w intencji pokoju w związku z trudną i niebezpieczną sytuacją na naszej wschodniej granicy. Ta krucjata modlitwy za naszą Ojczyznę Polskę ma nam wszystkim uświadomić, jak wielkiej wagi jest to sprawa. Została zainicjowana 21 listopada 2021 roku i potrwa do 8 czerwca 2022 roku. Nasz POAK w Krużlowej została wyznaczony na09 lutego2022 r. gdzie wraz z kapłanami oraz zgromadzonym wiernymi z całej parafii , przedstawicielami działających stowarzyszeń , grup , przedstawicieli oświaty oraz władz lokalnych podjęliśmy tę modlitwę .
Modlitwę rozpoczęliśmy modlitwami za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. O godz. 17:00 rozpoczęła się nowenna a po niej się Msza św. pod przewodnictwem ks. Asystenta Parafialnego Marka Szewczyka. Homilie wygłosił Ks. Tomasz którą nawiązał do słów Ojca Św. Franciszka, który ogłosił dzień 26.01.2022 dniem szczególnej modlitwy o pokój.
POAK aktywnie włączył się w liturgię Mszy św. oraz śpiew. Następnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwą dziękczynną, przebłagalną, prośby i uwielbienia ze śpiewami.Po błogosławieństwie kapłana Najświętszym Sakramentem popłynęły słowa wyśpiewanej prośby „Boże, coś Polskę… Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie”.

Elżbieta Obrzut
POAK w Krużlowej

Komentowanie jest wyłączone