Sztafeta modlitewna w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowa Tarnowska przejęła modlitewną sztafetę za Polskę od parafii Złota w środę, 19 stycznia 2022 roku. Ze względu na specyfikę dąbrowskiej parafii – trwa w niej całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa trwała przez cały dzień. Materiały pomocnicze, udostępnione przez DIAK, były wyłożone i wykorzystywane przez wszystkich adorujących.
O godz. 17.00 członkowie Akcji Katolickiej poprowadzili modlitwę różańcową. Pół godziny później odbyła się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wezwaniami nawiązującymi do sztafety modlitwy. Momentem kulminacyjnym była Eucharystia z homilią ks. proboszcza Stanisława Cyrana na temat zagrożeń dla naszej Ojczyzny, zewnętrznych i wewnętrznych, z apelem, aby nigdy nie ustawać w modlitwie. Ostatnim elementem była adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Cieszyła obecność dużej liczby parafian-patriotów, którym leży na sercu dobro Ojczyzny. Stawiły się poczty sztandarowe Akcji Katolickiej i Cechu Rzemiosł Różnych.
Dąbrowa Tarnowska rozpoczęła modlitewną sztafetę w dekanacie dąbrowskim.
Dziękujemy Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi i Diecezjalnemu Instytutowi Akcji Katolickiej za piękną i tak potrzebną akcję modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę Polskę!

 

Irena Klich
Rada Dekanalna
Akcji Katolickiej
(zdjęcia Krzysztof Orzeł)

Komentowanie jest wyłączone