Międzypokoleniowe spotkanie i kolędowanie

„Choć wydaje ci się szare,
Życie cudem jest i darem…”
16 stycznia 2022 roku o godz. 17 sala teatralna w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie stała się miejscem radosnego międzypokoleniowego spotkania i kolędowania na Bożą chwałę. Próby trwały ponad miesiąc. Dzieci, młodzież i dorośli z dużym zaangażowaniem włączyli się w świąteczną inscenizację, która opowiadała o wartości życia i rodziny. Schola parafialna uświetniła występy aktorów i przewodziła we wspólnym kolędowaniu. W czasie spotkania młodzi kwestowali na rzecz parafii Św. Jana Pawła II w Brazzaville, w Republice Konga, gdzie misjonarze z diecezji tarnowskiej sprawują duszpasterską opiekę i prowadzą budowę centrum. Od kilku lat pracuje tam również nasz rodak ks. Maciej Fleszar. W czasie spotkania udało się zebrać 900 złotych, które przekazaliśmy ks. Maciejowi.

Teresa Tracz

Foto. Jerzy Zgłobica, Ks. Paweł Krawczyk