Świątecznie i adwentowo w Nieczajnej

Działaniami chętnie podejmowanymi przez naszą Akcję Katolicką w Nieczajnej jest ozdabianie świątyni kwiatami i okolicznościowymi dekoracjami, stosownie do okresu roku liturgicznego. W grudniu był czas adwentowy – oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. Wybraliśmy hasło-przesłanie: Panie, oświecaj drogę, którą mam kroczyć.

Na czas Bożego Narodzenia aż do 2 lutego przygotowaliśmy, podobnie jak w ubiegłym roku, dwie szopki. Jedna, zbudowana wysoko przy schodach wejściowych do świątyni i ciekawie oświetlona,  przyciąga wszystkich przejeżdżających, którzy zatrzymują się i podchodzą z dziećmi na chwile modlitwy. Druga natomiast ubogaca kościół wewnątrz, rozpościerając się przed ołtarzem głównym. Jest misterna, zrobiona z brzozowych gałęzi i przetykana brzozowymi witkami. Całości wystroju kościoła dopełniają podświetlone gwiazdy betlejemskie i choinki ubrane w ręcznie wykonane bombki i gwiazdki.

Nasze szopki, jak i wszystkie szopki na świecie, niosą przesłanie o radości i nadziei płynących ze żłóbka.

Irena Klich
POAK Nieczajna