Modlitwa za za naszą umiłowaną Ojczyznę

Dnia 16 stycznia 2022r. POAK w Tropiu miał zaszczyt modlić się za naszą umiłowaną Ojczyznę Polskę. Na każdej mszy świętej wierni modlili się z kapłanami za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i przed jego relikwiami, o które zatroszczył się ks. Marian Dudek. O godzinie 15.00 była uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Piórka, który w homilii nawiązał do nauczania papieża Jana Pawła II z drugiej pielgrzymki do Polski oraz Ślubów Milenijnych Prymasa Tysiąclecia złożonych dnia 3 maja 1966 roku w święto NMP. Kardynał Stefan Wyszyński, obecnie błogosławiony, ofiarował Królowej Polski wszystkie dzieci Boże ochrzczonego narodu polskiego i wszystko co stanowi Polskę. Obecnie ciężko jest być wyznawcą Chrystusa w naszej Ojczyźnie, gdzie toczy się walka o duchowy rozwój naszego narodu. Czy przybędzie nam siły, aby jednoczyć , a nie nastawiać jednych przeciw drugim, narzucać prawa, które stają w poprzek ludzkich sumień ? Patronem w walce o wierność Bogu i Krzyżowi jest św. Andrzej Bobola, którego okrutna i męczeńska śmierć nie odwiodła od wierność Panu Bogu. Wolał zginąć, niż patrzeć na zło. A czy my w naszym życiu reagujemy na zło, czy jest nam obojętne, a może pochwalamy nawet? Św. Andrzej Bobola dał piękne świadectwo, że do Boga nie idzie się w pojedynkę, ale z tymi, do których jest się posłanym. Aby ratować zbawienie dusz ludzkich był nękany, upokorzony, a w końcu zabity.

Św. Andrzeju pomagaj nam cierpliwie pokonywać trudności dzięki modlitwie i działaniu w Imię Jezusa Chrystusa!

Po mszy świętej była adoracja przed Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami św. Andrzeja Boboli prowadzona przez POAK. Z potrzeby serca powstała nowa róża różańcowa z intencją modlitwy za Ojczyznę i o dobre decyzje podejmowane przez rządzących dla dobra narodu z poszanowaniem praw Bożych. Chętni do modlitwy, dla których Ojczyzna jest droga, mogli zabrać obrazki ze św. Janem Pawłem II i św. Andrzejem Bobolą, z modlitwą za Ojczyznę sługi Bożego ks. Piotra Skargi i o pomoc w trudnych czasach za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.