Zarząd Akcji Katolickiej VII kadencji

We wtorek 18 stycznia 2022 roku, w tarnowskim seminarium odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Spotkali się członkowie Zarządu VI i VII kadencji.
Podczas spotkania prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej podzielił funkcje członkom Zarządu:
Józef Kawa – wiceprezes
Agata Kowalik-Wolak – wiceprezes
Anna Jakubowska – sekretarz
Jerzy Albertusiak – skarbnik
Bożena Kwitowska – członek
Piotr Szyszka – członek
Teresa Tarcz – członek
Janusz Górecki – członek

Barbara Hałas – delegat do Rady KIAK i ds. misji
Krzysztof Mariankowski – delegat do Rady KIAK i ds. misji

Czesława Ortyl – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
Maria Jabłońska – sekretarz Komisji Rewizyjnej
Jerzy Studziński – członek Komisji Rewizyjnej

W trakcie posiedzenia omówiono i przedyskutowano tematy dotyczące rekolekcji w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniach 4 do 6 marca oraz w rekolekcjach między diecezjalnych w Krzeszowicach w dniach 1 do 3 kwietnia 2022 roku.

Omówiono przygotowanie spotkania członków AKDT w Krościenku nad Dunajcem w uroczystość Świętego Wojciecha Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku i będzie połączone z procesją wojciechową. Do tego wydarzenia zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej wspólnie z kapłanami asystentami kościelnymi.

Trwa ogłoszony konkurs plastyczny i literacki poświęcony postaci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs został rozpropagowany, a jego zakończenie przewidziane jest do 31 maja 2022 roku.

Robert Rybak

 

Komentowanie jest wyłączone