Spotkanie Dąbrowskiej Rady Dekanalnej

Rada Dekanalna dekanatu Dąbrowa Tarnowska spotkała się na początku roku liturgicznego i duszpasterskiego (5 grudnia) w Smęgorzowie, w parafii asystenta dekanalnego ks. Bogdana Więcka. Po wspólnej modlitwie najpierw złożono życzenia imieninowe niedawnemu solenizantowi, prezesowi Rady Andrzejowi Łobodzie. Później  wręczono pamiątkowe jubileuszowe obrazki Jana Pawła II nowo wybranej prezes POAK w Gruszowie Wielkim Marcie Warias i asystentowi kościelnemu w tej parafii ks. Józefowi Szczęśniakowi. Potem prezes Rady podsumował działalność Akcji za rok 2020 i 2021. Podkreślił najważniejsze wydarzenia w tych dwóch latach: jubileusz 25-lecia AK, peregrynację relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny, pielgrzymki jedno i trzydniowe oraz spotkanie modlitewne w Zalipiu.

Potem przyszedł czas na planowanie działań na rok 2022, wspomagając się planem Akcji DIAK. Nasze główne zadania to: spotkanie opłatkowe w Dąbrówkach Breńskich, modlitwa za ojczyznę (każdy POAK w przewidziany dzień), wyjazd modlitewno-rekreacyjny do Krościenka i Szczawnicy, trzydniowa pielgrzymka na początku wakacji, spotkanie modlitewno-rekreacyjne w Zabawie wspólnie z LSO i młodzieżą, godzina święta w 1. czwartki miesiąca od 23.00 do północy kolejno w parafiach dekanatu, wrześniowy udział  w Mszy św. w Odporyszowie w tygodniu odpustu w tym sanktuarium. Ponadto nasze oddziały włączą się w działania, akcje i pielgrzymowanie proponowane przez DIAK.

Uczestnicy spotkania pomodlili się również za zmarłych w ostatnim czasie kapłanów, związanych z dąbrowską Akcją Katolicką. Byli to: ks. prałat Józef Poremba z Dąbrowy Tarnowskiej, ks. Jan Rybak z Olesna, ks. Marek Łabuz z Radgoszczy i ks. Władysław Jaróg z Nieczajnej.

Miłym akcentem kończącym spotkanie były odwiedziny św. Mikołaja, który obdarował nas słodyczami, ale… dopiero po wypełnieniu określonych zadań.

Sporządzony plan pracy Rady Dekanalnej zostanie przekazany do wszystkich POAK dąbrowskiego dekanatu.

 

Irena Klich

Rada Dekanalna

Dąbrowa Tarnowska

 

Komentowanie jest wyłączone