Święto Akcji Katolickiej

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada 2021, to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu spotkaliśmy się w tarnowskiej katedrze na wspólnej Eucharystii. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił JE ks. biskupa Andrzej Jeż. Współprzewodniczyli asystent diecezjalny ks. dr hab. Jan Bartoszek i asystenci parafialni, którzy przybyli do Tarnowa z wielu parafii naszej diecezji. Do tarnowskiej katedry przybyła duża grupa prezesów i członków Akcji Katolickiej wraz z pocztami sztandarowymi. W homilii ks. biskup zwracając się do obecnych powiedział, że katolicy nie mogą się wycofać, zostać na uboczu. Przychodzi czas naszego zaangażowania, ponieważ świat jest w stanie drżenia, olbrzymich zmian, których skutków jeszcze nie dostrzegamy.
Akcja Katolicka w naszej diecezji tą uroczystą Eucharystią rozpoczęła sztafetę, krucjatę modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, pokojowego rozwiązania zaistniałego kryzysu na wschodniej granicy, a także ładu społecznego i ustania pandemii. Hasłem tej sztafety są słowa św. Jana Pawła II – „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja”. Modlitwa obejmie 200 parafii, w których istnieje Akcja Katolicka. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian, ruchy i stowarzyszenia oraz pracowników oświaty i przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.
W tym uroczystym dniu podczas spotkania przed Eucharystią w auli Jana Pawła II, Ksiądz biskup ordynariusz wręczył Robertowi Rybakowi dekret powołujący go na kolejną kadencję prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Robert Rybak
prezes DIAK

Komentowanie jest wyłączone