103 Rocznica odzyskania niepodległości

Świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie o godz. 10 Mszą św. w intencji Ojczyzny, którą sprawował i homilię wygłosił ks. Wiesław Wysowski. Po Eucharystii wyruszyliśmy na Aleję Dębów Katyńskich, aby oddać hołd Bohaterom, którzy walcząc pod sztandarem: „Bóg Honor Ojczyzna” oddali swe życie „aby Polska była Polską”. Po odśpiewaniu hymnu młodzież w poetyckich rozważaniach wspominała imiona poległych w czasie powstań narodowych, I i II wojny światowej, wojny 1920 roku oraz tych, którzy zginęli w latach komunistycznych prześladowań. Modlitwa, kwiaty, zapalane przy dźwięku werbla znicze i biało-czerwone flagi stanowiły oprawę tej podniosłej uroczystości, w której wzięli udział członkowie POAK, Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego, PO Caritas i rodziny. Msze św. w intencji Ojczyzny, modlitwa za poległych i hołd składany w Alei Dębów Katyńskich wpisały się na stałe w historię naszej parafii.

T. Tracz
fot. Jerzy Zgłobica