Ogólnopolska Pielgrzymka AK do Kalisza

W dniach 27-28 sierpnia 2021 roku, w roku świętego Józefa, Akcja Katolicka w Polsce organizuje w imieniu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Hasłem pielgrzymki są słowa; „Idźcie do Józefa”.

W związku z tym, Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalisza. Wyjazd wyłącznie na uroczystości sobotnie. Pielgrzymka odbędzie się pod warunkiem, że zbierze się grupa 50 pielgrzymów. Koszt pielgrzymki przy pełnym stanie to 120 złotych.

Program:

· Wyjazd z Tarnowa około godz. 3.00.

· Dojazd do Kalisza na godz. 9.00.

· O godz. 10.00 Koncert Chóru Katedralnego pod dyrekcją pana dr. Krzysztofa Niegowskiego pt. „Dla Ciebie Maryjo”, w sanktuarium św. Józefa.

· O godz. 11.30 udział w Konferencji przed Eucharystią – Ks. prof. UAM Michał Kieling.

· Godz. 12.00 udział w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Bpa Damiana Bryla, Biskupa Kaliskiego, Zawierzenie Akcji Katolickiej w Polsce Świętemu Józefowi, złożenie kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II, głównego patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

· Godz. 13.30 obiad

· Zwiedzanie Kalisza

· Wyjazd do Tarnowa około 17.00.

Zgłoszenia na pielgrzymkę telefonicznie lub emailem w biurze Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej lub u prezesa w terminie do 10 sierpnia 2021 roku.

Robert Rybak